KOZLUK’TA İMAR SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Kozluk Belediye Eş Başkanı Ayhan Eren ile Kozluk Belediye İmar ve Çevre Şehircilik Müdürü Mühendis Mahsum Kınay Kozluğun uzun süredir devam eden imar sorununu çözmek için bir araya geldi.

Kozluk Belediye Eş Başkanı Ayhan Eren’in makam odasında yapılan toplantıda, Eş Başkan Eren ve İmar Müdürü Mühendis Mahsum Kınay imar planı ile ilgili görüş alış verişinde bulundu. Başkanların üzerinde anlaşma sağladığı planla, uzun süredir kangren haline gelen imar sorunu ortadan kalkmış olacak.
Kozluğa yapılacak yapılarla ilgili alınacak kararda, örnek bir mega kent oluşturulacağı, yürüyüş, bisiklet ve yaya yollarının olduğu, yeşil alanların çoğaltıldığı ve betonlaşmaya izin verilmeyecek şekilde planın uygulanması, çöp konteynırlarının yer altına alınması, otopark sorunun tamamen ortadan kalktığı, sıfırdan altyapının yapılacağı plan üzerinde görüşmeler gerçekleştirildi.

Kozluk Belediye Eş Başkanı Ayhan Eren, Kozluğun imar tıkanıklığına sebep olan ve yıllardır bir adım ilerlenemeyen Kozluğun imar tadilatı ile ilgili son aşamaya gelindiğini söyledi. Kentin modern yapılaşmasını sağlamak için tüm tedbirlerin alındığı, mega kent projelerinin hayata geçeceği yaşam merkezi oluşturulacağına dikkat çeken Eren, "Kozluğun imar sorunu, uzun yıllardır çözüm bekleyen ve kentleşmenin önüne çıkan en büyük engeldi. Bu engeli, meclis üyelerimiz ve bürokrat arkadaşlarımızla birlikte son aşamasına getirdik, yakın zamanda kangren olan Kozluk imarı ve çarpık kentleşmeye neşteri vuruyoruz. Bu konuda ekibimizle güzel bir çalışma yapıp, bu çalışmada alınan kararlar doğrultusunda, kentimize özel mega kent kazandıracağız. Alınan kararın halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.